„Zabawy z dzieckiem i rodzicem – metoda Weroniki Sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym” 2022/2023

Program własny – autor i prowadząca Justyna Golus - certyfikaty ukończenia szkoleń pt. „Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I i II stopnia”.

Metoda Ruchu Rozwijającego ma za zadanie wspomaganie prawidłowego rozwoju dziecka oraz korygowanie zaburzeń    w rozwoju. Metoda oparta jest na ruchu, który jest głównym narzędziem w terapii oraz naturalną, codzienną potrzebą każdego dziecka. Zaspokajanie potrzeby ruchu oparte jest na kontakcie z drugą osobą, tzw. „baraszkowaniu”. Podstawowymi założeniami tej metody jest rozwój przez ruch:

-świadomości własnego ciała,

-świadomości przestrzeni i działania w niej,

-dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi relacji,

Dziecko poznaje swoje ciało i przestrzeń, która je otacza. W tej przestrzeni spotyka innych ludzi, z którymi uczy się współpracować, nawiązywać relacje, uczy się zaufania do innych i samego siebie. Gdy dziecko czuje się swobodnie i bezpiecznie wtedy może być twórcze i aktywne. Ruch oraz bliski kontakt fizyczny, dotyk ma dawać dziecku zabawęi radość co będzie pomagało w nawiązywaniu relacji z innymi. Małe dziecko spontanicznie wyraża swoje emocje: gdy czuje się zagrożone przytula się do rodzica, gdy jest radosne-podskakuje, klaszcze w dłonie. Tę naturalność w zachowaniu dziecka W. Sherborne chciała wykorzystać w swoich zabawach.

Zajęcia prowadzone są 2 x w miesiącu po 45 minut od lutego do czerwca 2023 nieodpłatnie dla chętnych rodziców i dzieci  uczęszczających do naszego przedszkola.

Terminy zajęć:

Luty – 9 i 23. ( czwartek) godz. 16.30 – 17.15